TS Parzyce wzięły udział w turnieju halowym

• autor: Myka, 2011-02-19 18:56

W rozegranym 13 lutego Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Nowogrodźca zawodnicy TS-u zajęli szóste miejsce, notując zwycięstwo, remis i porażkę.

W zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu w hali miejscowego Gimnazjum turnieju wzięło udział sześć zespołów z terenu naszej gminy: występująca w klasie okręgowej Sparta Zebrzydowa, A-klasowe Cosmos Milików i Piast Wykroty, B-klasowe Granit Gierałtów i TS Parzyce oraz juniorzy młodsi Chrobrego Nowogrodziec. Drużyny zostały podzielone na dwie trzyzespołowe grupy. Nasza ekipa znalazła się w grupie z drużynami z Zebrzydowej i Gierałtowa. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansowały do półfinałów, a drużyny z trzecich lokat zmierzyły się w meczu o 5 miejsce.

W pierwszym meczu podobnie jak rok temu Towarzysze zmierzyli się ze Spartą. Faworyci turnieju z Zebrzydowej przez większość meczu kontrolowali przebieg gry i spotkanie zakończyło się porażką TS-u 0:2.

W drugim grupowym spotkaniu z Granitem parzyczanie zagrali dużo lepiej niż ze Spartą i po bramkach Wojciecha Dzioby i Radosława Broszko prowadzili 2:0. Jednak zamiast podwyższyć wynik, a po temu było wiele okazji, zawodnicy TS-u dali wbić sobie bramkę pod koniec spotkania i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

W ostatnim meczu w tej grupie gierałtowski Granit nieoczekiwanie pokonał Spartę 1:0 i Towarzysze niestety spadli na trzecie miejsce w grupie.

W spotkaniu o piąte miejsce w turnieju TS podjął juniorów Chrobrego Nowogrodziec. Mecz był wyrównany, a jako pierwsi prowadzenie objęli juniorzy. Parzycom udało się wyrównać za sprawą Daniela Mrozika. W regulaminowym czasie gry spotkanie skończyło się remisem 1:1, więc o zwycięstwie zadecydowała seria rzutów karnych. Chrobry wygrał tę rywalizację 2:1 i parzyczanie zakończyli turniej na 6 miejscu.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Krzyśko - Roman Sondaj, Daniel Mrozik, Wojciech Dzioba, Radosław Broszko, Jarosław Oleksiak, Maciej Przybylski, Daniel Mićić

Drugą grupę wygrali zawodnicy z Wykrotów wygrywając po 3:1 mecze z Cosmosem Milików i Chrobrym Nowogrodziec. Wynikiem 4;3 na korzyść milikowian zakończył się ostatni mecz w tej grupie. W półfinałach Sparta pokonała Cosmos 2:0, a Piast zwyciężył Granit 2:1. W meczu o 3 miejsce Cosmos wygrał z granitem 2:1, a w finale Sparta Zebrzydowa pokonała 3:2 po rzutach karnych (0:0 w regulaminowym czasie) Piasta Wykroty.

Wyniki:

Grupa A